Школа MriyDiy

Громадські будівлі

Location

м. Львів, вул. Угорська

Year

2019-2021

Area

11 000 m2

Школа «МрійДій» розташована у новому мікрорайоні, який розбудували на місці колишнього заводу «Полярон», що давно припинив роботу. Ця територія тривалий час була занедбаною й потребувала ревіталізації.

Під час розробки планування нового кварталу, міська рада Львова поставила перед інвесторами вимогу – розташувати в межах кварталу повноцінну школу. Перед проектантами, постало завдання зробити новий мікрорайон більш привабливим. Школа повинна була його оживити та розбавити житлову забудову, тож архітектори мали спроектувати комфортний, естетичний, функціональний та безпечний простір для школи на 500 дітей різного віку.

Аби уникнути проблем із запаркованістю мікрорайону та ускладненим проїздом у час пік, перед школою запроектували кілька паркомісць для вчителів та адміністрації та паркомісця для шкільних автобусів вздовж бічної вулиці. Зменшення площі автостоянки дало змогу залишити більше громадського простору перед школою, яким користуються як школярі, так і мешканці району.

У результаті триповерхова будівля школи, яка поділена на чотири секції, набула живої та динамічної форми з навчальними класами, лабораторіями, спортзалами, їдальнею, бібліотекою, а також місцями для дозвілля та ігор. Усередині школи є просторий внутрішній двір, де можна влаштовувати покази фільмів на свіжому повітрі або організовувати різні заходи. Центром внутрішнього двору є наземний перехід, який слугує сценою з легким прозорим накриттям.

Всі комунікаційні зони з високими кімнатними вікнами розташовані навколо внутрішнього двору та утворюють чудово освітлений простір, а підвіконня відіграють додаткову відпочинкову функцію для дітей.