Об’єкт розташований у вдалій локації, постає акцентною будівлею на розі вулиць Івана Франка та Козельницької. Усі споруди університетського комплексу взаємодоповнюють одна одну, різноманітні у архітектурних рішеннях і мають різні потреби та функціональні зв’язки.
Верхні житлові блоки мають стриману структуру фасаду із зміщеними вікнами. Важливе архітектурне рішення – це округлені кути, що додають будівлі більш монолітного, цілісного сприйняття та плавне перетікання однієї площини фасаду в іншу.
Територія Колегіуму ІІ закрита від автомобілів із повноцінно продуманими пішохідними та велосипедними шляхами. Саме у цій будівлі втілена унікальна пропозиція – підземна велостоянка на 70 місць. Спільні простори пронизують будівлю як всередині, так і ззовні. Основна вісь генплану дворика – шлях, що з’єднує прохід під будівлею першого Колегіуму із головним холом Колегіуму ІІ. Цю вісь свідомо запроектовано із зсувом вправо для забезпечення більш закритого та камерного простору двору. Біля основних шляхів виконані так звані «кишені» з відпочинковими зонами та громадськими просторами, що можна використовувати для зупинок, спілкування та знайомств.
Функції будівлі Колегіуму ІІ можна поділити на дві основні: духовне зростання (спілкування, можливість роздумів, нові знайомства, навчання, праця, релігія, розваги) та фізичне зростання (їжа, рух, сон). Перший та нижній поверхи насичені різними нежитловими функціями та просторами для студентів та втіленні повністю у склі, що символізує відкритість. Активне навчання, місце для дружніх зустрічей, навчальні процеси з елементами відпочинку – все це доступно завдяки функціям, які закладені у цих поверхах.
У Колегіумі ІІ вдалось втілити гармонійний зв’язок з природою завдяки ландшафтним та архітектурним рішенням. У проектних рішеннях нам вдалось витримати задану вже створеними будівлями комфортну поверховість та зберегти природню інсоляцію завдяки пониженню будівлі з південної сторони.
В основу функціонального зонування двору закладено поділ на публічний простір, що розташований у безпосередній близькості до майстерень та може використовуватись для занять на відкритому повітрі; галявину із природнім ландшафтом; публічний простір для спілкування, що заохочує до спонтанних зустрічей та знайомств; простір, що може використовуватись для громадських заходів чи читання та навчання на свіжому повітрі.